projekt Orli Dom


Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Próby: laser 3 – papier

28 stycznia 2012

Kolejna próba i kolejne doświadczenie. Tym razem przedstawiam próbę cięcia laserowego w papierze.

cięcie orła w papierze 1

cięcie orła w papierze 2 detal

Laser ma niestety ograniczenia dotyczące jakości papieru, z racji palności materiału, i jego grubości. Po cięciu konieczne jest oczyszczenie powierzchni z nalotu.

cięcie orła w papierze 2cięcie orła w papierze 3cięcie orła w papierze 3 detal

Próba została wykonana w firmie CCS Druk, papier „wizytówkowy”, gramatura 300g, format papieru – karta pocztowa, wysokość orła 90mm.

W sumie udany efekt, daje też możliwości nieco szersze, więc zamierzam jeszcze poeksperymentować z papierem, ale także kartonem i tekturą o dużych gramaturach, choć w tym wypadku muszę znaleźć innego wykonawcę prób.

Na koniec jeszcze raz orzeł, tym razem jednak w wersji dla dla cierpliwych.

orzeł dla cierpliwych

komentarzy 5

 1. Szkot Zduński
  30 stycznia 2012

  rewelacja !!!

  • Aleksander
   13 lutego 2012

   Sam pan pisze te pozytywne komentarze? Pańska mitomania i megalomania nie ma granic. Trzeba się pogodzić, że nikogo nie interesują pańskie dokonania w Corelu.
   Do czego mają służyć te wycięte szablony? Kto je kupi i po co? Co nimi udekorować?

   W końcu orzeł ma być biały a tu taki smutny negatyw. Te pazurki takie cienkie a w pozytywie takie jakby akurat.

   • Dziwne to co piszesz „że nikogo nie interesują pańskie dokonania w Corelu.”, bo właśnie czytam takiego jednego „Aleksandra”, czyli ciebie, a może „Macieja”, co go nie tylko interesują, ale i uwierają, a nawet skręcają, ze złości, może nie ma Corela? A może krasnoludek, co lubi szczać do mleka… Jak byś przeczytał, to co na tych stronach jest do poczytania, to i pewnie infantylnych pytań, o szablony, byś nie stawiał, nie podniecałbyś się także negatywem, bo obie te rzeczy wyjaśnione, nawet dla laików zrozumiałe. Jak byś też sobie zadał trudu, to tam jest e-mail, można napisać.

 2. Imię *Szkot Zduński
  17 kwietnia 2012

  Aleksandrowi w odpowiedzi. Aleksander Macedoński to ty nie jesteś – Twoja wypowiedź jest wręcz żałosna. Poczytaj uważnie teksty na stronie Orlego Domu – a wszak czytanie nie boli ! – to może (?) nie będziesz wypisywał takich kocopołów ! Twój wpis iż sam ALW wpisuje „pozytywne komentarze” jest wyjątkowo bezczelny. Dlatego tez podpisuję się pod swym komentarzem „rewelacja !” z dnia 10 stycznia b.r. pełnym imieniem i nazwiskiem. A przy okazji dedykuje Tobie, Aleksandrze niemacedoński, [piękna i mądrą rzymską maksymę: DISCE AUT DISCEDE ! – co znaczy: UCZ SIE ALBO ODEJDŹ !!! Krzysztof J. Guzek uczestnik 6 światowych kongresów nauk heraldycznych. 17 kwietnia 2012

 3. Paweł Pielach
  12 czerwca 2012

  Piękny projekt! bardzo udany efekt!