projekt Orli Dom


Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Jaki znak nasz? – dyskusja

31 października 2020

Prezentuję za stroną STGU dyskusję panelową „Jaki znak nasz?”, w której miałem przyjemność uczestniczyć. Linki do 4 bloków dyskusji znajdziecie na końcu artykułu STGU.

„Jaki znak nasz?”

„Jaki znak nasz?” to rozmowa panelowa, której rejestracja odbyła się 14.10.2020 w warszawskim studiu filmowym Bank. Studio Bank mieści się w zabytkowym budynku zaprojektowanym na początku XX wieku przez ówczesnego rektora Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, profesora Leontija Nikołajewicza Benois, dla rosyjskiego Banku Państwa, który następnie stał się przedwojenną siedzibą Banku Polskiego.

Naszym założeniem  jest pobudzenie dyskusji o polskim herbie oraz identyfikacji wizualnej naszego państwa. Do dyskusji „Jaki znak nasz?” zaprosiliśmy: Lenę Mitkową, Adam Twardocha, Marcina Władykę oraz Andrzeja-Ludwika Włoszczyńskiego. Całość moderowanej przez Mateusza Machalskiego rozmowy podzieliliśmy na 4 bloki tematyczne, z których każdy poświęcony był  innym aspektom uspójnienia komunikacji wizualnej naszego państwa. Celem tego spotkania była wymiana wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim – edukacja. Chcemy dotrzeć szeroko z wiedzą o tym, jak bardzo spójna, przemyślana komunikacja jest konieczna – zarówno z punktu widzenia obywateli państwa, budowania autorytetu aparatu państwowego, jak i ze względów budżetowych.

W dyskusji udział wzięli:
Adam Twardoch (FontLab),
Marcin Władyka (Headmade Studio, ASP w Warszawie),
Andrzej-Ludwik Włoszczyński (projekt Orli Dom).

Oraz później w formie artykułu oraz wywiadu w ramach #STGUasks: Lena Mitkowa (Leniva° Studio, STGU).

Prowadzący: Mateusz Machalski (STGU, ASP w Warszawie)

JAKI ZNAK NASZ – BLOK 1

JAKI ZNAK NASZ – BLOK 2

JAKI ZNAK NASZ – BLOK 3

JAKI ZNAK NASZ – BLOK 4

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2020.

Jeden komentarz

  1. […] Prezentuję artykuł Leny Mitkowej „Jaki znak nasz? Diagnoza i co dalej.”, będący uzupełnieniem dyskusji panelowej „Jaki znak nasz?”. […]