projekt Orli Dom


Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Postęp prac

11 kwietnia 2013

Prace powoli postępują. Są już gotowe 2 części projektu:  “projekt Orli Dom – herb mały RP” – 136 stron, “Księga godła wojewody” – 182 stron. Dwie kolejne części, “Księga godła ministra” i “System zmiany sylwety orła” (na razie 52), w toku. W dalszych planach jeszcze kilka pomysłów.

projekt Orli Dom 4 księgiWszystkie części mają ten sam format –  30×30 cm.

komentarze 4

 1. Krzysztof
  24 kwietnia 2013

  Pomysł jak najbardziej godny naśladowania, ale czy nie należałoby się zastanowić nad tym aby herb mały RP (jego wizerunek graficzny) został herbem, a w “Księdze godła wojewody” zastosować (jeszcze nie opracowane) sylwety orła ??
  Taka gradacja ważności urzędów??
  Panie Andrzeju ,gdzie można zobaczyć to opracowanie??
  pozdrawiam

  • Ma Pan rację, to jest jedna z opcji jakie można rozważać, czy zasadna? być może w momencie skończenia systemu zmiany sylwet, czyli oprogramowania tego systemu, można będzie to sprawdzić nie tyle teoretycznie, bo to już sprawdzone ile praktycznie z doborem odpowiedniej ilości sylwet. Wtedy objęło by to znacznie szerszy zakres instytucji państwowych.

   Opracowanie pokażę tu na Orlim Domu, w skróconej nieco wersji.

 2. Ciekawy
  4 maja 2013

  Dzień dobry,

  Zapewne widział pan tę pracę dyplomową: http://issuu.com/martagawin/docs/system Chciałbym się dowiedzieć, jakie jest pańskie zdanie w tym temacie (mnie osobiście podoba się taka koncepcja).

  PS Podziwiam pańską determinację w dyskusji na Histmagu w sprawie otwartej/zamkniętej korony w godle.

  • Tak znam tę pracę. Dla Marty Gowin należą się gratulacje za odwagę podjęcia takiego tematu, pracę włożoną i trochę nietypowe spojrzenie, jak na powszechne postrzeganie. Także za pokazanie, że to coś zwane identyfikacją państwa jest jak najbardziej możliwe do ogarnięcia. Swoje uwagi miałem okazję przekazać Marcie osobiście, jak i dowiedzieć się nieco więcej o niuansach.